Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

İŞ ELBİSELERİ

Yapılan işin koşullarına göre çalışanın sağlık ve güvenliği etkileyen unsurlardan koruyan ekipmanlara iş yerinde giyilen elbiselere iş elbisesi denir. Çeşitli sanayi, ticaret  ve hizmet kollarında çalışanlar için daha fazla güvenlik, dayanıklılık ve rahatlık sağlamak amacıyla üretilir. Aynı zamanda firmaların kurumsal kimliğini ve ciddiyetini ön plana çıkaran önemli bir araçtır. Vücudun kimyasallardan, soğutucu gazlardan, soğuk & sıcaktan, yağmur ya da sudan zarar görmesini önleyen giyilebilen veya takılabilen çeşitli iş elbiseleri bulunmaktadır. Günümüzde bir çok otel, restoran, özel klinik ve hastaneler kurumsal kimliklerinin bir parçası olan iş elbiselerini kullanmaktadır. Özel tasarımlar ile siparişi verilen iş elbiseleri, kurum logosunun baskısıyla tam olarak firmayı yansıtmaktadır. Kurumlar, müşterilerinde oluşturdukları hijyen ve tek tip giysi algısını imaj olarak görür ve bu doğrultuda hizmet vermeye devam ederler.

Diğer tüm iş güvenliği ekipmanlarında olduğu gibi vücut koruyucular da kendi içlerinde yapılacak olan işe göre ayrılmaktadır.

Düşme Koruyucular; paraşütçü kemeri, kinetik enerjiyi emen frenleme ekipmanı, güvenlik ağları gibi

Koruyucu Giysiler; ikaz yelekleri, mont ve kabanlar, yağmurluklar, iş kıyafetleri olarak sınıflandırılmaktadır.

İş elbisesi tercih ederken mutlaka kullanılacak ortamın şartlarına göre seçim yapmalısınız. Yapılacak işin türüne göre iş elbiseleri, iki parçalı / tulum, makinelerden korunma sağlayan, ısıya dayanaklı, termal, toz geçirmez, gaz geçirmez, flüoresan maddeli yanıltıcı giysi ve aksesuarları vs. gibi kendi içlerinde farklılık göstermektedirler. İş elbiselerini kullanırken kıyafetlerin temiz ve yırtıksız olmasına, vücudu sıkmayan rahat çalışmanızı sağlayacak iş elbiseleri tercih etmelisiniz.